Logo Miasta i Gminy Mrocza

Dzień Świętego Mikołaja w Mroczy

6 grudnia 2023 roku w Kościele pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mroczy odbyła się uroczysta msza św. na pamiątkę czwartej rocznicy ustanowienia Św. Mikołaja Patronem Miasta Mrocza. Cztery lata temu, w trakcie nadzwyczajnej Sesji  Rady Miejskiej, Radni przyjęli uchwałę ustanawiając Biskupa - św. Mikołaja z Miry,  jako patrona Miasta.

Mszę św. poprowadził ks. Prof. Dr hab. Paweł Podeszcza, wykładowca Biblii na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu i moderator Dzieła Biblijnego im. Św. Jana Pawła II w Gnieźnie, przy asyście ks. proboszcza Wojciecha Cierniaka i ks. wikarego Dominika Krawczak. 

W trakcie mszy przez księży oraz przedstawicieli władz samorządowych: Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosława Okonek oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasza Piotrowskiego, zostały złożone kwiaty pod ołtarzem Św. Mikołaja. 

Mszę św. uświetniły poczty sztandarowe Koła Żywego Różańca, Towarzystwa św. Wojciecha oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mroczy prowadzone przez dh Leszka Karkosza. O oprawę muzyczną zadbał Chór Parafialny "Cecylia". 

Po mszy św.  przedstawiciele władz samorządowych Gminy Mrocza częstowali obecnych słodyczami.

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności