Logo Miasta i Gminy Mrocza

84. rocznica agresji ZSRR na Polskę

84 lata temu, 17 września 1939 r.  Armia Czerwona złamała polsko-sowiecki pakt o nieagresji i przekroczyła granice Rzeczypospolitej Polskiej. Napaść ta była konsekwencją podpisanego w dniu 23 sierpnia 1939 roku tajnego protokołu  Ribbentrop–Mołotow, w efekcie którego miał się dokonać tzw. "IV rozbiór Polski".

 

Dla upamiętnienia tych wydarzeń, na Cmentarzu Parafialnym w Mroczy pod tablicą upamiętniającą ofiary Zbrodni Katyńskiej delegacja władz samorządowych Gminy Mrocza w składzie: Burmistrz Miasta i – Gminy Mrocza – Jarosław Okonek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski oraz delegacja Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, koła im. ppor Franciszka Borzycha w Mroczy w składzie: Zdzisława Jędrzejczak oraz Marian Dąbrowski, oddały hołd ofiarom sowieckiego terroru. Złożone zostały także symboliczne wiązanki kwiatów. W trakcie uroczystości Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski przedstawił również krótki rys historyczny wydarzenia.

 

 

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności