Logo Miasta i Gminy Mrocza

Zebranie Osiedla Stare Miasto

W dniu 28 lutego 2023 r. odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla „Stare Miasto”, które zorganizowano w Sali im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy. 

 


W zebraniu oprócz mieszkańców Osiedla uczestniczyli:

- Przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Odrobiński.

- Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza Waldemar Chudzik.

 


Głównym punktem zebrania było Sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla, które przedstawiła Przewodnicząca Zarządu Osiedla Renata Bolka.

 


W roku 2022 Osiedla po raz pierwszy dysponowały „funduszem osiedlowym” w wysokości 10 tys. złotych. Fundusz ten został wydatkowany w następujący sposób:

- 1) Śniadanie Wielkanocne:

- 300,00 zł. na materiały do przygotowania Palmy Kurpiowskiej ,

- 395,58 zł - naczynia jednorazowe, 

2) Dzień Dziecka:

- 2000,00 zł dmuchawce/zjeżdżalnie,

3) wiązanki okolicznościowe- 300,00 zł.

4)dofinasowanie obchodów 83 rocznicy zbrodni Pomorskiej 1939 r. Drzewianowo - Słupówko-Mrocza – 500,00 zł.

5) Zakup ławek (5 szt.) – 5.651,50 zł

6) Dofinasowanie rogalików na Dzień Św. Marcina na 11 listopada -500,00 zł.

 

Razem wydano:9 647,08 zł,

Pozostało: 352,92 zł.

 


 W wolnych głosach i wnioskach mieszkańcy poruszyli m.in. tematy:

- statusu Jeziora Hetmańskiego,

- utwardzenia i bezpieczeństwa na ulicy Koziej,

- cmentarza Żołnierzy Radzieckich w Krukówku,

- wycinki drzew.

Na wszystkie pytania na bieżąco odpowiadał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza Waldemar Chudzik.

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności