Logo Miasta i Gminy Mrocza

Bardzo udany XVII Turniej Sołectw i Osiedli o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza

W dniu 01.06.2022. na  ,,Orliku” w Mroczy, odbył się XVII Turniej Sołectw w piłkę nożną. Zawody te zostały wznowione po 2 latach obostrzeń związanych z pandemią.  Organizatorem tej popularnej wśród piłkarzy imprezy jest Zarząd LUKS „Feniks” Mrocza, jako część szkolnych obchodów Dnia Dziecka.

W tym roku  do sportowych zmagań , zgłosiło się 6 drużyn z gminy Mrocza, a należą do nich:
Sołectwa Wyrzy/ Matyldzina, reprezentacja Sołectwa  Drążno,  sołectwo  Kosowo oraz drużyny mroteckich osiedli: „Jedynka”, „Młodych” i łączony zespół ,,Stare Miasto/ Drzewianowo.

Otwarcia turnieju dokonał Skarbnik stowarzyszenia  Wiesław Śmieliński wraz z Prezesem klubu Marcinem Klebsem


W wyniku losowania podzielono drużyny na dwie grupy.

Wyniki:
gr.A
Wyrza/Matyldzin ; ,,Stare Miasto”/Drzewianowo ; ,,Osiedle Młodych”
Wyrza/Matyldzin  - ,,Stare Miasto”/Drzewianowo        6:0
Wyrza/Matyldzin  - ,,Osiedle Młodych”            6:0
,,Osiedle Młodych” -,,Stare Miasto”/Drzewianowo     3:1

1 miejsce Wyrza/Matyldzin                6 pkt  12-0
2 miejsce ,,Osiedle Młodych”            3 pkt   3-7
3 miejsce ,,Stare Miasto”/Drzewianowo        0 pkt   1-9

Gr B
Sołectwo Kosowo ; Sołectwo Drążno ; Osiedle ,,Jedynka”
Sołectwo Kosowo - Sołectwo Drążno    0:8
Sołectwo Kosowo - Osiedle ,,Jedynka”        0:8
Sołectwo Drążno - Osiedle ,,Jedynka”         1:3

1 miejsce Osiedle ,,Jedynka”             6 pkt  11-1
2 miejsce Sołectwo Drążno                3 pkt  9 - 3
3 miejsce Sołectwo Kosowo                0 pkt  0-16

Po fazie grupowej, rozegrano fazę finałową, w celu wyłonienia poszczególnych  miejsc.

Finały o miejsca 5-6
Sołectwo Kosowo    -    ,,Stare Miasto”/Drzewianowo     0 - 3

Finały o miejsca 3-4

Sołectwo Drążno     -        ,,Osiedle Młodych”       2-0

FINAŁ
Wyrza/Matyldzin    -        Osiedle ,,Jedynka”     2 – 2  
rzuty karne   3 - 1


Najlepszy bramkarz – Hubert Dudziński z Osiedla  ,,Młodych”
Najskuteczniejszy strzelec – Ksawery Skórcz  z zespołu Sołectw Wyrza/Matyldzin
Najlepszy piłkarz – Jakub Jóźwiak z drużyny Osiedla ,,Jedynka”

Podsumowania i wręczenia nagród dokonał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza Pan Waldemar Chudzik wraz z Prezesem LUKS ,,Feniks” Mrocza Panem Marcinem Klebsem.


Organizatorzy podziękowali osobom zaangażowanym,  za pomoc wolontariacką oraz finansową  i podkreślili, że w tym szczególnym dniu, najważniejsza była dobra zabawa ,rywalizacja ,,fair play” oraz uśmiechy radości na twarzach uczestników.


Mecze sędziował Trener Karol Skiba oraz  Wiesław Śmieliński,

Zarząd LUKS,,Feniks” Mrocza składa podziękowania sponsorom: Gminie Mrocza, Firmie ,,Budownictwo EU”, SP Mrocza,  oraz opiekunom poszczególnych zespołów, a także Przewodniczącym mroteckich osiedli za ufundowanie słodyczy.


Turniej oraz nagrody rzeczowe ufundowane zostały m.in. dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu MiG Mrocza na rozwój sportu.

 

Materiał: LUKS FENIKS Mrocza

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności