Logo Miasta i Gminy Mrocza

Coraz mniej czasu. Kto, jak i do kiedy musi zgłosić źródło ciepła?

Zgodnie z prawem od 1 lipca 2021 roku właściciele budynków, zarządy budynków również tych niemieszkalnych, w których są zainstalowane źródła ciepła lub spalania paliw o mocy do 1 MW, mają rok na złożenie specjalnej deklaracji - do 30 czerwca 2022 r. To jednak dotyczy tych źródeł ciepła, które pracowały przed 1 lipca ub.r. Jeśli dom będzie miał nowe źródło ogrzewania i zostanie ono zainstalowane i uruchomione po 1 lipca 2021 r. to zgłoszenia trzeba dokonać w ciągu 14 dni.


Za niezłożenie w wyznaczonym terminie deklaracji do ewidencji, można zostać ukaranym grzywną.
Za brak deklaracji grozi grzywna w wysokości do 500 zł, a jeśli sprawa trafi do sądu, to może wynieść ona nawet do 5 tys. zł.


Jak i gdzie składać deklaracje
• online – bezpośrednio wprowadzając dane do bazy CEEB poprzez e-formularz;
• w formie papierowej – wypełniając formularz i dostarczając go do właściwego dla lokalizacji budynku urzędu gminy

Zachęcamy jednak do składania wniosków w szybszej i prostszej formie, przez internet. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu, żeby to zrobić należy posiadać profil zaufany albo podpis elektroniczny. (Wejdź na stronę www.zone.gunb.gov.pl, naciśnij złóż deklarację, wypełnij ją i wyślij)

Deklarację w formie papierowej można składać:
• wysyłając na adres: Urząd Miasta i Gminy w Mroczy, Plac 1 Maja 20, 89-115 Mrocza;
• składając w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy.

Pliki do pobrania:

Formularz A - budynki i lokale mieszkalne

Formularz B - budynki i lokale niemieszkalne
Plakat
Ulotka

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności