Logo Miasta i Gminy Mrocza

Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu

Koło Gospodyń Wiejskich w Wielu zostało założone 9 listopada 1959 roku.
Pierwszą założycielką koła była Wacława Godziszewska później kolejno funkcję pełniły Zofia Łukowska, Mirosława Widdeheht, Irena Narloch, Elżbieta Rzędkowska, Kazimiera Morawiec, Halina Śledzik, Iwona Murawiec i od 2017 funkcję pełni do dnia dzisiejszego Anna Tyma.

Liczba członków jest zbliżona do tych przed laty - 50, w chwili obecnej jest 45, w tym trzech mężczyzn.
Koło bierze udział w licznych konkursach kulinarnych, warsztatach o różnej tematyce. Prowadzimy zajęcia i przedstawienia recytatorskie, gdzie zapewniamy miłą atmosferę i zawsze smaczny poczęstunek.

Pamiętamy również o naszych seniorach umilając im czas. Ostatnim naszym wyzwaniem jest założenie,, Ptasiego Raju ". Jest to wioska tematyczna, gdzie chwalimy się naszymi walorami przyrodniczymi promując naszą małą ojczyznę. Współpracujemy z naszymi strażakami z OSP Wiele jak i również Radą Sołecką i Sołtysem Markiem Wenerskim.
Dziękujemy za piękny jubileusz i wszystkim, którzy byli w ten dzień z nami.

Materiał: KGW w Wielu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Galeria zdjęć

Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 14 Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 13 Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 12 Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 11 Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 10 Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 9 Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 8 Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 7 Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 6 Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 4 Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 3 Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 2 Jubileusz 65-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności