Logo Miasta i Gminy Mrocza

LI Sesja Rady Miejskiej w Mroczy

Dnia 30 września 2022 roku o godzinie 10:00 w sali im. Sali im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy rozpoczęła się LI Sesja Rady Miejskiej.

 

Po stwierdzeniu quorum wprowadzono zmiany w porządku obrad, po czym głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński, który poinformował zebranych o wydarzeniach z okresu międzysesyjnego oraz o zgłoszonych w tym czasie interpelacjach. Następnie głos zabrał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik, który przedstawił informacje dotyczące realizacji uchwał podjętych na L Sesji Rady Miejskiej oraz pracy w okresie międzysesyjnym.


Zgodnie z porządkiem obrad przedstawione zostały informacje o realizacji budżetu Gminy za pierwsze półrocze 2022 roku oraz o  działalności Miejsko  -  Gminnej Biblioteki Publicznej w Mroczy oraz Izby Pamięci Ziemi Mroteckiej im. „Bohaterów Walk o Niepodległość” za 2021 r.  Poruszono również kwestię oceny stanu dróg na terenie gminy Mrocza.

Następnie Komisja Rewizyjna poinformowała o przeprowadzonych kontrolach stanu technicznego budynku i terenu przyległego do Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu oraz kontroli stanu technicznego drogi gminnej Izabela – Rajgród na odcinku objętym przebudową.

W dalszej części spotkania Radni przeszli do głosowań odnośnie podjęcia uchwał. Wszystkie uchwały zostały przyjęte.


Następnie zebrani mogli zgłaszać wolne wnioski i oświadczenia.

 

Podczas sesji Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński złożył okolicznościowe bukiety kwiatów na ręce nowo wybranych dyrektorów Przedszkola Miejskiego w Mroczy – Michalinie Długołęckiej, a także Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy – Agnieszce Klebs oraz życzył wytrwałości i pomyślności.

 

Transmisję on-line można oglądać na kanale https://esesja.tv/.

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności