Logo Miasta i Gminy Mrocza

Marsz Sober - marsz trzeźwości z wizytą w Gminie Mrocza

Marsz Sober - marsz trzeźwości z wizytą w Gminie Mrocza

6 sierpnia 2025 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy gościli organizatorzy Marszu Sober - marszu trzeźwości, tj. Michał, Artur i Ali.  W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Jarosław Okonek oraz Pełnomocnik do spraw realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Gminy Mrocza - Radosław Mrugowski.

Podczas spotkania omawiano m.in. ideę marszu, początki tej inicjatywy i jej zasady. Zaproponowano także grupie udział w kolejnej edycji Pikniku Rodzinno - Medycznego w Mroczy, który jest jedną z wielu inicjatyw, które mają na celu propagowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia w naszej gminie.

Stowarzyszenie SOBER POLSKA zostało zawiązane w odpowiedzi na potrzeby osób, które wybrały trzeźwość jako model funkcjonowania. Marsz trwa od 26 lipca do 26 sierpnia. Miesięczna piesza wędrówka wiedzie od Żukowa po Stronie Śląskie. Patronat nad wydarzeniem objęła Burmistrz Gminy Żukowo. Marsz ma charakter otwarty. Jedyną zasadą jest trzeźwość w trakcie trwania  marszu, do którego można się przyłączyć na dowolnym etapie wędrówki. Celem inicjatywy jest propagowanie zdrowego, świadomego stylu życia, wolnego od substancji zmieniających świadomość człowieka.  W marszu bierze udział kilkadziesiąt osób.

 

Materiał: Referat Obsługi Administracyjnej i Promocji


//Autor nie wyraża zgody na komentowanie//

Galeria zdjęć

IMG_6320 IMG_6322 IMG_6327 IMG_6318
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności