Logo Miasta i Gminy Mrocza

Podpisanie protokołu uzgodnień wniesienia aportem nieruchomości do SIM

    Dnia 25 kwietnia 2022 roku odbyło się spotkanie Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza Pana Waldemara Chudzik z Prezesem Zarządu SIM „KZN – Bydgoski” sp. z o.o. z siedzibą w Inowrocławiu Panem Szymonem Łepskim, której Gmina Mrocza jest udziałowcem.


Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest budowa domów mieszkalnych oraz ich eksploatacja na zasadach najmu zgodnie z przepisami ustawy o SIM.


Podczas spotkania, podpisano protokół uzgodnień w zakresie wniesienia wkładu niepieniężnego (działka budowlana) na kapitał zakładowy spółki, tj. nieruchomości z zasobu Gminy Mrocza, przeznaczonej pod  budowę budynku wielorodzinnego.


Wniesienie aportem nieruchomości położonej w Mroczy przy ul. Nakielskiej na rzecz Spółki, przyczyni się do przyspieszenia rozpoczęcia budowy mieszkań na wynajem na terenie gminy Mrocza. Jednocześnie jest formą wsparcia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego.


Planowany termin zakończenia realizacji przedsięwzięcia przewidziany został na dzień 31 grudnia 2025 roku, a w ramach powyższej inwestycji Gmina Mrocza wzbogaci się o 45 lokali mieszkalnych.

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności