Logo Miasta i Gminy Mrocza

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Wiktoria Wołk zdecydowanie najlepsza!

 W weekend, 11 – 12 czerwca 2022 r. odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do 23 lat w Podnoszeniu Ciężarów w Bydgoszczy.

W kategorii 59 kg najlepsza okazała się Wiktoria Wołk (Tarpan Mrocza) uzyskując wynik 180 kg w dwuboju. Wiktoria w rwaniu uzyskała 81 kg i w podrzucie 99 kg. Na drugim miejscu w tej kategorii uplasowała sie Martyna Komorowska (Atleta Gdańsk)  z wynikiem 147 (67+80), a na trzecim Aleksandra Bartosik (UMLKS Radomsko) 135 (60 + 75).

Organizatorami zawodów byli: CWZS ,,Zawisza” Bydgoszcz – podnoszenie ciężarów, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów.

Źródło: PZPC

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności