Logo Miasta i Gminy Mrocza

Świetny występ młodych lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej w Mroczy

31 maja 2022 roku na stadionie miejskim w Świeciu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców.


Na tą sportową imprezę , w skład reprezentacji Powiatu Nakielskiego, zakwalifikowało się  5 uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, którzy wcześniej bardzo dobrze zaprezentowali się na zawodach powiatowych.


Po bardzo dobrych występach w poszczególnych konkurencjach, nasi zawodnicy zdobyli 4 medale, czym walnie przyczynili się do świetnego wyniku drużyny powiatowej na tej imprezie.


Osiągnięte rezultaty:

  • Dominika Nowak – złoty medal w pchnięciu kulą (9,64 m rekord życiowy)
  • Jakub Pacholski  - brązowy medal w skoku w dal ( 5,30 m)
  • Szymon Piątkowski – brązowy medal w sztafecie szwedzkiej oraz V miejsce indywidualnie w biegu na   

300m z rekordem życiowym i szkoły – 41,29 s.

  • Jakub Kowalski  - brązowy medal w sztafecie szwedzkiej,

 Dodatkowo Jakub Kowalski zakwalifikował się do finału biegu na 100m lecz  w wyniku błędu organizatora nie mógł w nim uczestniczyć.


W biegu na 100m dziewcząt bardzo dobrze spisała się Amelia Majewska, której wynik 15,01 nie dał niestety awansu do finału.

Do tak udanego występu naszych uczniów przygotował pan Łukasz Klebs.

 

 

Materiał: SP Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności