Logo Miasta i Gminy Mrocza

Zawody sportowo-pożarnicze gminy Mrocza

Po dwuletniej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi, w minioną sobotę, 11 czerwca 2022 roku na Stadionie Miejskim w Mroczy odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych terenu mroteckiej gminy. W rywalizacji udział wzięło łącznie 17 drużyn w czterech kategoriach.  Zawody przebiegały w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji przy słonecznej pogodzie, a konkurencjom przyglądali się m.in. Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza - Waldemar Chudzik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy - Jarosław Okonek, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle - mł. bryg. Piotr Cholerzyński oraz Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP w Mroczy - Tomasz Kokoszewski.


Komendantem zawodów był Leszek Karkosz,  a sędzią głównym bryg. Mariusz Mantych, którzy bardzo wysoko ocenili poziom wyszkolenia  i rywalizacji.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:


MDP - dziewczęta
1. Samsieczynek


MDP - chłopcy
1. Samsieczynek
2. Drążno
3. Mrocza
4. Drzewianowo
5. Wiele


Kobiece Drużyny Pożarnicze
1. Samsieczynek
2. Drzewianowo
3. Drążno


Seniorzy
1. Drzewianowo I
2. Mrocza
3. Samsieczynek
4. Drzewianowo II
5. Drążno
6. Wiele
7. Rościmin
8. Witosław

Nadmienić należy iż, druhowie z Drzewianowa z racji trzykrotnego zwycięstwa w grupie seniorów zdobyli puchar przechodni na stałe. Najlepsze młodzieżowe drużyny pożarnicze z każdej gminy spotkają się na zawodach szczebla powiatowego, które odbędą się już 25 czerwca br.

tekst: Tomasz Kokoszewski
foto: Sebastian Kemnitz

Auto nie wyraża zgody na komentowanie.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności