Logo Miasta i Gminy Mrocza

Uroczystość wprowadzenia relikwii Świętego Jana Pawła II w Mroczy

W związku z 45. rocznicą wyboru kardynała Karola Wojtyły na Ojca Świętego, która przypada na dzień 16 października, 19 października 2023 roku w Parafii pw. Świętego Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy zorganizowano uroczystość wprowadzenia relikwii I stopnia Świętego Jana Pawła II, które sprowadzono z Watykanu.

 

Uroczystość rozpoczęła się przejściem procesji z plebanii, na której czele szli: ministranci, służba liturgiczna, delegacja Władz Samorządowych w składzie: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Okonek, Skarbnik Miasta i Gminy Mrocza – Edyta Deja oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski, delegacja Koła Gospodyń Wiejskich w Mroczy, Chór Cecylia, poczty sztandarowe: Koła Żywego Różańca, Towarzystwa Św. Wojciecha, Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, Niepublicznej Szkoły Podstawowej "KMK KOS" w Kosowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mroczy, Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Koło w Mroczy oraz duchowni, którzy asystowali Ks. Arcybiskupowi – Mieczysławowi Mokrzyckiemu, niosącemu relikwie. 

 

Po wejściu do świątyni, Ksiądz Arcybiskup odczytał akt przekazania relikwii i wręczył je Proboszczowi – Księdzu kanonikowi Wojciechowi Cierniakowi. Następnie relikwiarz pobłogosławiono. 

 

Po poświęceniu relikwiarza, przedstawiciele delegacji złożyli podziękowania Księdzu Arcybiskupowi oraz Księdzu Proboszczowi za inicjatywę, trud i zaangażowanie, jakie włożyli w sprowadzenie relikwii. Podziękowania złożyła również obecna Poseł na Sejm RP - Iwona Kozłowska. 

 

Po wręczeniu kwiatów, odprawiona została msza święta, na zakończenie której mieszkańcy mogli ucałować relikwie. 

 

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności