Logo Miasta i Gminy Mrocza

Zakończono budowę windy w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy

W dniu 11.02.2026 r. odbył się odbiór zadania w polegającego na budowie windy w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy. Zakończona inwestycja w znaczny sposób poprawi komfort korzystania z zabytkowego budynku przez petentów i osoby odwiedzające gminę Mrocza. 

W odbiorze udział wzięli przedstawiciele Wykonawcy, w tym Prezes Zarządu GRINGO SPÓŁKA Z O.O. z siedzibą w Wągrowcu - Jarosław Mikołajczak.

Gminę Mrocza reprezentował kierownik Referatu Inwestycji – Krzysztof Wiese oraz inspektor nadzoru inwestorskiego – Krzysztof Kabaciński.

Wykonawca zakończył prace miesiąc przed wyznaczonym w umowie terminie ich zakończenia.

Zadanie pn.: „Dostosowanie zabytkowego budynku Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami” realizowane było w ramach Drugiej Edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Wyposażenie budynku w dźwig osobowy kosztowało 403 811,34 zł, z czego 98% - czyli 395 735,11 zł stanowiły pozyskane dla inwestycji środki zewnętrzne. 

Po stosownym zawiadomieniu Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zakończeniu robót budowlanych możliwe stanie się korzystanie z urządzenia.

 

Autor: Adriana Biniakowska (Referat Inwestycji) 
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności