Logo Miasta i Gminy Mrocza

Zapraszamy mikroprzedsiębiorców na spotkania on-line Środy z KSeF

Szanowni Państwo,

w każdą środę, przez najbliższe 4 tygodnie Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy zaprasza mikroprzedsiębiorców i zainteresowanych na spotkania on-line nt. nowych zasad wystawiania e-faktur w KSeF.
Pierwszy webinar już 22 listopada o godz. 9:00.
W związku z powyższym uprzejmie proszę o rozpropagowanie informacji o organizowanym cyklu bezpłatnych spotkań informacyjnych dla mikroprzedsiębiorców nt. Krajowego Systemu e-Faktur.  Na spotkania nie trzeba się wcześniej rejestrować.

1.       Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) rozpoczyna ogólnopolski cykl spotkań on-line „Środy z KSeF".
2.       W każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia eksperci KAS będą przekazywać mikroprzedsiębiorcom informacje o założeniach Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).
3.       To pierwszy etap spotkań informacyjnych z przedsiębiorcami.

Od 1 stycznia 2022 r. podatnicy mogą dobrowolnie korzystać z KSeF przygotowując się do systemu, który będzie obowiązkowy od 1 lipca 2024 r. Od tego dnia czynni podatnicy VAT będą wystawiać e-faktury wyłącznie w KSeF, a faktury ustrukturyzowane będą podstawową formą dokumentowania transakcji gospodarczych. Dla małych i średnich firm zwolnionych z VAT obowiązek e-fakturowania wejdzie w życie od 1 stycznia 2025 r. Już teraz warto poznać nowe zasady wystawiania e-faktur i przetestować bezpłatne narzędzia KSeF.

Spotkania w każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia

Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy zaprasza mikroprzedsiębiorców, przedstawicieli mikroprzedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych na bezpłatne spotkania on-line na temat założeń KSeF.

Spotkania będą odbywać się w każdą środę przez najbliższe cztery tygodnie tj.: 22 i 29 listopada oraz 6 i 13 grudnia.

W trakcie webinarium dowiesz się o:

1.       nowych zasadach fakturowania w Polsce,
2.       uwierzytelnieniu w KSeF i nadawaniu uprawnień,
3.       różnicy pomiędzy fakturą elektroniczną a e-Fakturą,
4.       wystawianiu oraz otrzymywaniu faktur w KSeF,
5.       bezpłatnych narzędziach KSeF,
6.       tym gdzie znaleźć komunikaty, informacje, odpowiedzi na pytania.

Na najbliższe webinarium zapraszamy już 22.11.br. o godz. 9:00. Spotkanie jest otwarte, dlatego nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji. Aby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć w link (hiperłącze do spotkania).

Przewidywany czas spotkania – 1 h

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o KSeF na www.podatki.gov.pl/ksef

 

Z poważaniem
Kinga Błaszczyńska
główny specjalista / rzecznik prasowy
Wieloosobowe Stanowisko Komunikacji
Izba Administracji Skarbowej w Bydgoszczy

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności