Logo Miasta i Gminy Mrocza

Zebranie Sołeckie Sołectwa Kosowo

Zebranie Wiejskie Sołectwa Kosowo odbyło się 8 września 2022 r.

Mieszkańcy Kosowa spotkali się na zebraniu sołeckim w budynku NSP „KMK KOS” w Kosowie o godzinie 18:00 jednakże z uwagi na niską frekwencję, spotkanie odbyło się w II terminie.

Obecny na zebraniu był Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej Pan Krzysztof Wiese oraz protokolant i opiekun sołectwa – Monika Lahutta oraz Pan Mikołaj Lustig – Gazeta Regionalna Powiat Nakielski.

W zebraniu uczestniczyło również 7 mieszkańców sołectwa.

Został rozdysponowany budżet sołectwa na rok 2023.

Rada zaplanowała podzielić wnioski w następujący sposób:

- Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej na budynku stanowiącym własność Gminy Mrocza- NSP „KMK KOS” w Kosowie – 18.000,00 zł;

- Imprezy integracyjne – 9.000,00 zł;

- Utrzymanie tradycji pożarniczych w OSP Kosowo – 500,00 zł;

- Utrzymanie tradycji kulinarnych KGW Kosowianki – 1.000,00 zł;

-Ogrodzenie placu zabaw w Modrakowie – etap III – 5.000.00 zł;

- Zagospodarowanie terenu Sołectwa Kosowo „Zieleń blisko Nas” – 752,32 zł;

- Utrzymanie dróg w Sołectwie Kosowo – 3.500,00 zł.

 

Wszystkie wnioski zostały ostatecznie jednomyślnie przegłosowane.

Poruszono tematy takie jak nadmierna prędkość pojazdów przejeżdżających DW 241 przebiegającą przez miejscowość Kosowo, które stwarzają bardzo duże zagrożenie i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Sołectwa Kosowo. Oprócz tego poruszony został temat biegających po wsi Kosowo psów jednego z mieszkańców wioski, jak również zniszczonych przez bobry drzewach nad rzeką w miejscowości Kozia Góra.

 

Autor: Monika Lahutta

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności