Logo Miasta i Gminy Mrocza

Zebranie Sołectwa Ostrowo

Dnia 14 września br. w Świetlicy Wiejskiej w Ostrowie odbyło się zebranie wiejskie, którego głównym tematem był podział środków z Funduszu Sołeckiego na 2023 rok.

 

W spotkaniu uczestniczyło 15 uprawnionych mieszkańców oraz goście w osobach:

Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemara Chudzika, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosława Okonka oraz Redaktora GR Powiat – Mateusza Mielcarek. Zebranie poprowadził Sołtys Sołectwa Ostrowo -  Józef Mickner.

 

Po przedstawieniu informacji z pracy Sołtysa i Rady Sołeckiej w okresie między zebraniami  przystąpiono do omówienia przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji w ramach środków z funduszu soleckiego w 2023 r.

 

Środki, w wysokości 32 018,51 zł, Sołectwo Ostrowo rozdysponowało w następujący sposób:

- wsparcie działalności KGW Ostrowo – 1 000zł,

- wsparcie działalności OSP w Drzewianowie – 1 000 zł

- wsparcie działalności stowarzyszenia „ Zielone Osiedle” – 1 000 zł

- konserwacja placów zabaw – 3 000 zł

- integracja mieszkańców – 11 000 zł

- remont dróg w sołectwie – 5 000 zł

- doposażenie świetlicy i terenu przy świetlicy – 2 000 zł

- utwardzenie terenu przy altanki na terenie „za lasem” – 2 000 zł

- projekt drogi w Słupówku – 6 018,51 zł

 

Wprowadzono również zmiany w tegorocznym Funduszu Sołeckim.

Głównym tematem wolnych głosów i wniosków był stan dróg na terenie sołectwa zarówno powiatowych, jak i gminnych. Sołtys przekazał również informacje dot. Programu „Ciepłe mieszkanie”

 

Autor: Ewelina Musiał

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności