Logo Miasta i Gminy Mrocza

Zebranie wiejskie w Ostrowie

Mieszkańcy Sołectwa Ostrowo spotkali się 11 czerwca 2024 roku na zebraniu wiejskim w sprawie wyborów organów Sołectwa w miejscowej świetlicy wiejskiej o godzinie 18:00.

Obecni na zebraniu byli Radny Rady Powiatu Nakielskiego – Jarosław Odrobiński,  Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy -  Tomasz Tarnolicki, Radny Rady Miejskiej w Mroczy – Grzegorz Biliński oraz Kierownik Referatu Rolnictwa, Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska – Waldemar Chudzik.

W zebraniu uczestniczyło 37 mieszkańców sołectwa.

Sołtys Józef Mickner otworzył zebranie, przywitał wszystkich zebranych mieszkańców
i przedstawicieli samorządu, a następnie przekazał przewodniczenie wyznaczonemu przez Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza pracownikowi Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy, tj. panu Waldemarowi Chudzikowi. 

Zebranie zostało poprowadzone zgodnie z jego porządkiem.

W celu przeprowadzenia wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej powołano Komisję Wyborczą w składzie:

1)      Ewelina Troczyńska – przewodniczący;

2)      Daniel Woźniak – członek;

3)      Tomasz Napierała – członek.

Zgłoszono jedną kandydaturę w wyborach na Sołtysa: Józefa Micknera -  obecnego sołtysa.

Wywalczył on reelekcję  32 głosami na „Tak”. 5 mieszkańców było przeciwnych.

Kolejnym punktem zebrania było uchwalenie liczebności Rady Sołeckiej, mieszkańcy przegłosowali uchwałę, w której ustalono, iż Rada będzie składała się z 3 członków.

Nowa Rada Sołecka składa się z następujących osób:

1.      Agnieszka Helena Napierała 

2.      Lech Andrzej Siuzdak

3.      Julita Florczak 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.

 

Materiał: Ewelina Musiał
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Galeria zdjęć

IMG_20240611_194038 IMG_20240611_200418 IMG_20240611_180533 IMG_20240611_180541 IMG_20240611_191231 IMG_20240611_191438
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności