Logo Miasta i Gminy Mrocza

Zebranie wyborcze w Rościminie

Mieszkańcy Sołectwa Rościmin spotkali się 19 czerwca 2024 roku na zebraniu wiejskim w sprawie wyborów organów Sołectwa w miejscowej świetlicy wiejskiej o godzinie 18:00.

 

Obecni na zebraniu byli:

- Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza – Renata Jesionowska-Zwieja,

- Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Mroczy – Lidia Skiba,

- Radny Rady Miejskiej w Mroczy – Krzysztof Rotkiewicz,

- Radny Rady Miejskiej w Mroczy – Krzysztof Leper,

- Redaktor Gazety Regionalnej Powiat Nakielski – Mateusz Mielcarek.

 

W zebraniu uczestniczyło 75 mieszkańców sołectwa.

 

Sołtys Henryk Kimber otworzył zebranie, przywitał wszystkich zebranych mieszkańców i przedstawicieli samorządu, a następnie przekazał przewodniczenie wyznaczonemu przez Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza pracownikowi Urzędu Miasta i Gminy w Mroczy, tj. Pani Renacie Jesionowskiej-Zawieja.  

Zebranie zostało poprowadzone zgodnie z jego porządkiem.

 

W celu przeprowadzenia wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej powołano Komisję Wyborczą w składzie:

1)      Michał Kimber – przewodniczący;

2)      Pilarczyk Agnieszka – członek;

3)      Leper Hanna – członek.

 

Zgłoszono 2 kandydatury w wyborach na Sołtysa: Henryka Kimber – obecnego sołtysa oraz Michała Raczyńskiego. Na sołtysa Sołectwa Rościmin ponownie został wybrany Henryk Kimber.

 

Kolejnym punktem zebrania było uchwalenie liczebności Rady Sołeckiej, mieszkańcy przegłosowali uchwałę, w której ustalono, iż Rada będzie składała się z 5 członków.

 

Nowa Rada Sołecka składa się z następujących osób:

1.      Białczyk Zbigniew

2.      Pilarczyk Piotr

3.      Iciek Adam

4.      Zarembski Marian

5.      Kimber Małgorzata

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.

 

Materiał: Maria Potka

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności