Logo Miasta i Gminy Mrocza

Pierwszy dzień obchodów Dni Mroczy

W ten weekend Mrocza świętuje swoje 629. urodziny. Z tej okazji zaplanowano sporo atrakcji sportowych, jak i muzycznych.

W piątek (19 sierpnia) z ul. Łąkowej wystartował  rajd rolkarzy. Wzięła w nim udział  grupa dzieci i młodzieży. Po rajdzie rolkowym przyszedł czas na rowery. Tutaj była większa frekwecja. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 25 km. Pomimo trudnych warunków pogodowych, spowodowanych wysokimi temperaturami, wszyscy uczestnicy, zarówno rajdu rolkowego, jak i rowerowego, doskonale sobie poradzili i otrzymali pamiątkowe medale okolicznościowe.

Po części sportowej odbyły się pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji, które cieszyły się sporym powodzeniem, głównie wśród najmłodszych. O dobrą zabawę dla dzieci zadbała grupa "Memezis Art" oraz Ranczo Amadeusza. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także dmuchańce dla dzieci.


Wśród stoisk można było zapoznać się z bogatą kolekcją szachów Pana Edward Kulskiego oraz stoiskiem edukacyjno – promocyjnym Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.


Dni Mroczy zostały oficjalnie otwarte przez Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy – Mariana Wiśniewskiego, który powitał zgromadzonych w imieniu Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemara Chudzika, oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosława Okonka, który wypowiadając symboliczne słowa oficjalnie otworzył tegoroczne Dni Mroczy. Konferansjerem imprezy był Andrzej Brzóska - pracownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy. 

Część muzyczną imprezy rozpoczął koncert lokalnego zespołu "Śpiewaki".Wieczorem na scenie pojawił się zespoły: "SVAHY" oraz "Własny port".  Pierwszy dzień Urodzin Mroczy zakończy dyskoteka prowadzona przez DJ-a Gruszkę.

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Galeria zdjęć

DSC04537
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności