Nowe zestawy sprzętów komputerowych do dyspozycji uczniów w ramach KPO
W ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) Gmina Mrocza w dniu 23 października 2025 r. podpisała z Ministrem Cyfryzacji umowę nieodpłatnego przekazania sprzętu IT dla szkół w ramach inwestycji C2.1.2 „Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne - inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych”, realizowanej w ramach Komponentu C „Transformacja cyfrowa”, wskaźnik C15G - Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe oraz tablety) do dyspozycji uczniów.
Celem inwestycji jest poprawa kompetencji cyfrowej uczniów i nauczycieli oraz wyrównywanie szans edukacyjnych w Polsce. Sprzęt dostarczany do szkół z KPO ma wyrównać poziom wyposażenia szkół w nowoczesny sprzęt, a tym samym zniwelować różnice w dostępie do nowoczesnych technologii. Inwestycja ma poprawić jakość edukacji w Polsce, wyposażając szkoły w nowoczesne narzędzia, które przygotują uczniów do wyzwań współczesnego świata.
Całkowita kwota dofinansowania przedsięwzięcia ze środków Unii Europejskiej wynosi 1 410 000 000,00 PLN.
Szkoły, dla których organem prowadzącym jest Gmina Mrocza zostały wyposażone w 108 nowych urządzeń. Do naszych szkół trafiło łącznie:
Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Mroczy
• 12 tabletów piórkowych,
• 12 słuchawek z mikrofonem,
• 12 statywów wysokich,
• 12 mikrofonów ze stacją,
• 12 kamer,
• 12 HUB USB
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu
• 6 tabletów piórkowych,
• 6 słuchawek z mikrofonem,
• 6 statywów wysokich,
• 6 mikrofonów ze stacją,
• 6 kamer,
• 6 HUB USB.
Wartość sprzętu otrzymanego przez Gminę Mrocza to 163 902,42 zł.
Dzięki temu wsparciu uczniowie i nauczyciele będą mogli korzystać z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, wspierających naukę i rozwój kompetencji cyfrowych. To II etap z rozpoczętych w tym zakresie działań czyli wyposażenie do nauki zdalnej. Placówki szkolne z terenu naszej gminy otrzymają jeszcze w ramach kolejnych etapów pracownie IA oraz zostanie przeprowadzona modernizacja szkolnej sieci LAN w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu.
/Autor nie wyraża zgody na komentowanie/

