Sołtysi otrzymali odznaki. Uroczyste spotkanie w Szubinie
8 kwietnia w Szubińskim Domu Kultury odbyła się uroczystość wręczenia honorowych odznaczeń dla sołtysów z terenu powiatu nakielskiego. Wydarzenie było wyrazem uznania dla osób, które aktywnie działają na rzecz swoich miejscowości i lokalnych społeczności.
Odznaczenia w imieniu Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego wręczał Dariusz Kurzawa, członek Zarządu Województwa. Organizatorem uroczystości był Marek Maciejewski – sołtys Matyldzina oraz przedstawiciel Prezydium Kujawsko-Pomorskiej Rady Sołtysów dla powiatu nakielskiego.
Gminę Mrocza reprezentowała Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza, a zarazem Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza, Renata Jesionowska-Zawieja.
Uroczystość była okazją do podkreślenia roli sołtysów w życiu lokalnych społeczności oraz wyrażenia uznania za ich codzienną pracę na rzecz mieszkańców.
Podczas wydarzenia z Gminy Mrocza odznaki odebrali Wiesław Michalski z sołectwa Izabela oraz Waldemar Splitt z sołectwa Drążno.
Autor zdjęć, materiał: MM - mrocza24.pl

