Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 w gminie Mrocza
Czerwcowe słońce od samego rana nie szczędziło sił, sprawiając, że pierwszy dzień tegorocznych wakacji okazał się niezwykle upalny. Jednak wysokie temperatury nie ostudziły uroczystej i podniosłej atmosfery, jaka panowała w placówkach oświatowych na terenie Gminy Mrocza. Piątkowy poranek stał się momentem długo wyczekiwanego podsumowania miesięcy wytężonej pracy, nauki oraz rozwijania własnych pasji.
Odpowiadając na serdeczne zaproszenia społeczności szkolnych, w tych wyjątkowych chwilach uczniom, pedagogom oraz rodzicom towarzyszyli przedstawiciele lokalnych władz. Delegacje samorządowe udały się z gratulacjami do pięciu placówek na terenie gminy:
- Przedszkola Miejskiego w Mroczy (25 czerwca)
- Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy (25 i 26 czerwca)
- Technikum im. Powstania Wielkopolskiego Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Mroczy (26 czerwca)
- Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu (26 czerwca)
- Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia "KMK KOS" w Kosowie (26 czerwca)
W poszczególnych uroczystościach mroteckie władze samorządowe reprezentowali: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Jarosław Okonek, Radni Rady Miejskiej w Mroczy: Włodzimierz Kobyłecki, Patrycja Gill i Marcin Musiał, Kierownik Referatu Inwestycji w Urzędzie Miasta i Gminy Mrocza Krzysztof Wiese oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty w Mroczy Alicja Babiarz.
Podczas oficjalnych apeli, które we wszystkich miejscach miały niezwykle odświętny i wzruszający charakter, przyszedł czas na nagrodzenie trudu włożonego w edukację. Uczniowie z dumą odebrali swoje świadectwa, a mury szkolne wypełniły się gromkimi brawami dla tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki. Wyjątkowym momentem uroczystości było wręczenie Nagród Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza. Trafiły one w ręce uczniów z najwyższymi średnimi ocen w poszczególnych szkołach, stanowiąc nie tylko wyraz uznania dla ich wybitnych osiągnięć, ale i motywację do dalszego rozwoju.
W tym roku Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza otrzymali następujący uczniowie:
- Agata Okonek (kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy)
- Lena Jóźwiak (kl. VII Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy)
- Maria Nurkiewicz (kl. V Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy)
- Marcelina Musiał (kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu)
- Oliwier Mróz (kl. II Technikum im. Powstania Wielkopolskiego BZDZ w Mroczy)
- Nadia Murawska (kl. V Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia "KMK KOS" w Kosowie)
- Zuzanna Książek (kl. V Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia "KMK KOS" w Kosowie)
- Kinga Myjak (kl. V Niepublicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia "KMK KOS" w Kosowie)
Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom oświaty z terenu gminy Mrocza gratulujemy sukcesów osiągniętych w mijającym roku szkolnym. Słowa szczególnego uznania kierujemy do rodziców – dziękujemy za Wasze wsparcie, cierpliwość i codzienny trud włożony w wychowanie oraz edukację młodych pokoleń. Życzymy Wam wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych rodzinnego ciepła wakacji. Niech ten letni czas będzie porą zasłużonego odpoczynku i ładowania baterii!
Materiał: Mateusz Mielcarek - Referat Obsługi Administracyjnej i Promocji
/Autor nie wyraża zgody na komentowanie/

