Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!

Wniosek o dofinansowanie budowy stacji podnoszenia ciśnienia w miejscowości Witosław w gminie Mrocza został złożony w ramach III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład dotyczącego terenów byłego PGR (Edycja 3PGR).
Gminie Mrocza zostało przyznane dofinansowanie w kwocie 1.000.000,00 zł.
Jednak ze względu na fakt, że wybrana oferta była niższa niż kwota oszacowana we wniosku o dofinansowanie, wsparcie w wysokości 98% kosztów inwestycji proporcjonalnie uległo obniżeniu i wyniosło 970 845,08 zł. Pozostała kwota, czyli 19 813,17 zł to udział środków Gminy w inwestycji.
W dniu 24 sierpnia miało miejsce podpisanie umowy z wyłonionym Wykonawcą prac budowlanych.
Podpisanie umowy zostało poprzedzone postępowaniem przetargowym prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji. W ramach przetargu wpłynęły 3 oferty. Najkorzystniejsza, za kwotę 990 658,25zł, została złożona przez HYDROTERM Zygmunt Biernacki, ul. Skalarowa 16/13, 85-436 Bydgoszcz.
Nadzór inwestorski nad zadaniem pełniła firma ETHERM Sp. z o.o., ul. Żwirki i Wigury 35a, 85-310 Bydgoszcz za kwotę 28 000,00 zł.
W dniu 5 grudnia 2023 r. miał miejsce odbiór częściowy zadania na kwotę 495 190,71 zł.
W dniu 28.08.2024r. dokonano odbioru końcowego inwestycji. Kwota wykonanych w okresie od odbioru częściowego prac wyniosła 495 467,54 zł.
Zadanie polegało na budowie pompowni wody w Witosławiu. W ramach inwestycji wykonana została synchronizacja systemu automatyki na stacji uzdatniania wody z nowopowstałą pompownią wody, zbiornik wody o pojemności użytkowej min. V=100 m3, pompownia strefowa w formie budynku kontenerowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną: sieci wod.-kan., elektryczną.










